neveles.nanoweb.hu

"A pedagógus az emberi lelkek mérnöke."


Megosztó gombok
Megosztás
FalusiVakáció csoport

Bűnmegelőzés

„A bűnmegelőzésére nevelés akár a pedagógia új diszciplínájává válhat jelenünkben a téma rendkívüli aktualitása miatt. A pedagógiai e speciális ága a mindennapok gyakorlatából táplálkozik és a mindennapok gyakorlatára kíván visszahatni. Teszi ezt elméleti alapokon abban a biztos tudatban, hogy a bűnt meg lehet előzni tudatos ráhatással, társadalmi összefogással, tettekkel.” – írja Dr. Nagy Andor Apáczai Díjas főiskolai tanár a neveléstudományok kandidátusa a „Bűn küszöbén” Iskolai nevelési-oktatási program c. kiadvány ajánlásában.

 

A bűnmegelőzés definíciójának meghatározását sokan és sokféleképpen határozzák meg.

Bűnmegelőzésen olyan társadalmi együttműködést, közösségi védelmi rendszert értünk, amely az állam és intézményei irányításával, a jogszerű lakossági önszerveződések támogatásával, céltudatos közösségi összefogással szervezi és biztosítja a jogkövető többség védelmét a törvénysértő magatartásokkal szemben.

Bűnmegelőzésen tehát minden olyan intézkedést és beavatkozást értünk, amelynek célja bűnözés visszaszorítása, az állampolgárok biztonságérzetének minőségi javítása, a bűnalkalmak csökkentése, a bűnözést előidéző okok hatásának mérséklése, a sértetté és áldozattá válás megelőzése. E fogalom alapján látható, hogy napjainkban a bűnmegelőzés össztársadalmi feladattá vált, melyből minden szervezetnek, oktatási intézménynek, és minden állampolgárnak, mindenkinek a maga „területén” részt kell vállalnia ebből a tevékenységből.

A gyermekek és idősek védelme – a híradásokból és bűnügyi statisztikákból jól ismert történések alapján – sürgető feladattá vált, ezért úgy gondoljuk, hogy a bűnmegelőzési folyamatban, „mint civil szervezet” nekünk is szerepet kell, hogy vállaljunk.

Feladatainkat előadássorozatok, továbbképzések, tanfolyamok tartásával, szaktanácsadással, személyes konzultációval szeretnénk megvalósítani, melyek a család,- gyermek-, és ifjúságvédelemben, az oktatás és nevelésben, az idősebb generáció körében valósulnak meg.

Bűnmegelőzési tevékenységünk az alábbi főbb területekre irányulnak:

  1. A családban zajló nevelési folyamatok segítése
  2. A média veszélyei, hatása a gyermeknevelési folyamatra
  3. Gyermekeink biztonsága, az áldozattá válás elkerülése
  4. Bűnelkövetővé válás megelőzése
  5. Szenvedélybetegségek – veszélyeztető tényezők
  6. Iskolai agresszió – Konfliktuskezelés
  7. Szülői klubok – Szaktanácsadás szülőknek
  8. Nevelési-oktatási intézményekben történő szaktanácsadás
  9. Idősek védelme – személy- és vagyonvédelem.

A szaktanácsadásban egy team vesz részt, melynek tagja orvos, természetgyógyász, neveléstudományi szakember, médiapedagógus és kommunikációs szakember.

Témakörök:

  • Szenvedélybetegségek, kábítószer-fogyasztás megelőzése
  • Áldozattá válás elkerülésének lehetőségei
  • A média és az internet világának veszélyei és megelőzési lehetőségei
  • Idősek védelme.

Tanfolyamunk hamarosan indul! Kérlek keress meg, ha szeretnél jelentkezni!


Szeretnél egy ilyen weblapot teljesen ingyen?
Ez a weboldal a Nanoweb honlapszerkesztővel készült.
© Minden jog fenntartva.